Skip to content
Menu
Menu

Tootekategooriad ->

Menu

Dressikangas/ seest uhutud

Mis on uhutud dressikangas?

Dressikangas/ seest uhutud – see on pehmem, mõnevõrra paksem “dressikangas”. Uhutud dressikangas võib olla nii üsna õhuke kui ka päris paks. Väga paksud uhutud kangad sisaldavad harilikult ka polüestrit.
Mis on seest uhutud dressikangas ja milleks seda kasutada? Lihtne seletus: pealtpoolt sile nagu tavaline T-särgi trikotaaž, tagant/pahemalt poolt pehme nagu fliis – aga puuvillane või valdavalt puuvillane. Materjal on elastne ehk kergelt veniv – mõni värv rohkem, mõni pisut vähem, ei teagi millest sõltub, kuna materjali koostis on üldjuhul sama või väga sarnane. Mitmed Euroopa kangapoed nimetavadki seda kangast puuvillaseks fliisiks. Mõnusalt pehme ja soe materjal sportlike pükste, pusade, (dress)kleitide, tuunikate jmt õmblemiseks; miks mitte ka mõnusa teki valmistamiseks, sel juhul soovitaksin voodriks õhukest ühevärvilist või mustrilist trikotaaži ja äärde trikotaažkanti.

Paksemate dressikangaste puhul soovitatakse kasutada 2X2 soonikut, kuid väga palju kasutatakse ka 1X1 soonikut.

PESU- ja KASUTAMISJUHISED:

Kangast soovitatakse pesta kuni 30*C temperatuuriga vedela pesuvahendiga. Triikida kuni 110*C (paremalt poolt). Trummelkuivatus ei ole lubatud. Valgendamine ei ole lubatud (välja arvatud lumivalge kanga puhul). Vormida niiskelt. NB! Kõik kangad võivad pesus kaotada pisut värvi – uus kangas ja pestud kangas ei ole kunagi täpselt ühesugused! Kui Sinu jaoks on oluline konkreetne värv ja materjal, siis alati enne õmblemist testi kangast!

  • kui kasutad õmblemisel erinevat tooni kangaid, siis arvesta, et tumedaim-erksaim võib anda teisele kangale värvi – kasuta värvipüüdmislappi ja pese madalal temperatuuril!
  • kui õmbled koos ühevärvilist ja mustrilist dressikangast või erinevat tüüpi/erineva paksusega kangaid, siis tee mõlemad materjalid eelnevalt märjaks et vältida materjalide erinevast kokkutõmbuvusest tulenevat toote kiivakiskumist!
  • kanga topiliseks minek sõltub nii kanga kudumisel kasutatava niidi kvaliteedist kui ka hilisemast toote hooldusest – ajapikku iga asi kulub ja ei maksa eeldada, et kangas on peale mitmekordset kandmist-pesemist samasugune nagu poest ostetuna (kuigi hea hoolduse – õige pesu, kuivatamine, triikimine – korral võib see nii olla).
  • uhutud dressikangas võib pisut eraldada pahemal pool olevaid kangatükke, kuna paljudel juhtudel on uhutud pind saavutatud mehaanilise harjamise teel. Soovitame seetõttu esimese pesu teha uhutud kangastele teistest kangstest eraldi. Samuti soovitame kasutada isikukaitsevahendeid (kaitseprille, näomaski) ja töötada normaalselt ventileeritud ruumis, kui on vajadus pikemalt uhutud kangastega töötada – on paratamatu, et sellised kangad eraldavad tolmu rohkem kui mitteuhutud kangad.
  • uhutud/harjatud kangaid soovitame pesta pigem õigetpidi, eelista vedelat pesuvahendit!
  • kuivatit ei ole üldjuhul lubatud dressikangaste puhul kasutada, kui seda siiski teed, siis arvesta, et kangad tõmbuvad kokku ja võivad ka muid üllatusi valmistada

TÄHELEPANU! Fototehniliselt ja ekraanide erinevuse tõttu võib kanga värv erineda mõnevõrra tegelikkusest! Samuti võib olla kergeid toonierinevusi erineva partii kangastel. Kui Sul on vähimgi kahtlus, siis telli eelnevalt näidis!

English summary

Here You can find softer brushed back fabrics. Some of them are lighter (up to 250g/m2), some are very heavy (over 300g/m2). Heavier brushed back fabrics consist usually some polyester.  All our brushed back fabrics can be used for sewing sweaters, sweatpants, sweat dress and many more garments or -why not for sewing blankets.

Delicate wash up to 30*C, please use liquid detergent. Ironing up to 110*C. No tumble try. No bleaching (except for bright white fabrics).