Skip to content
Menu
Menu

Tootekategooriad ->

Menu

Meriinovillane trikotaaž

Meriinovillane trikotaaž (Merino Wool Jersey) – esimese, teise ja pealmise kihi riieteks – et oleks soe ja mõnus!

Merinovillal on pikk ja peen kiud, see on pehme ja tundub ihu vastas mugav. Ta hoiab naha kuivana, selle omadused hoiavad sooja siis kui on külm ja jahutab kui väljas on liiga soe. Seetõttu on see suurepärane näiteks sooja pesu ja lasteriiete õmblemiseks. Merinovillal on antibakteriaalsed omadused, seetõttu ei ole soovitav seda liiga sagedasti pesta, sageli piisab lihtsalt tuulutamisest. Superwash- töödeldud meriinovill on masinpestav. Sellele on tehtud pinnatöötlus vanumise vältimiseks ja see säilitab oma välimuse ka peale masinpesu. Soovitav on siiski kasutada villapesuprogrammi (mitte üle 40*C) ja villapesuvahendit.

Meriinovilla segatakse ka erinevate materjalidega: meriino+puuvill, luksuslik meriino+siid, meriino+tencel jne, sellistest materjalisest võib õmmelda nii ihu vastas olevat pesu kui ka pluuse, kleite, tuunikaid jne.

Interlock on selline trikotaaž, mille mõlemad pooled (parem ja pahem) on ühesugused (meenutab parempidist kude). Sobilik sooja pesu, mütsivoodriks aga ka kleitide jmt õmblemiseks. Kangas on väga pehme ja üpris veniv.

Single Jersey on ühepoolne kangas, kanga pealmine pool on parempidises koes ja tagumine pool pahempidises koes. Peenest lõngast kootud Single Jersey on väga õhuke, tema servad võivad rullida. Üldjuhul venib vähem kui interlock ja seetõttu lisatakse venivuse saavutamiseks sageli elastaani. Single Jersey’st võib õmmelda nii pesu kui kergeid rõivaid nagu kleite, tuunikaid, jakke.

Soonik on kangas, mille koes vahelduvad parem- ja pahempidised silmused. Soonik on veniv, kergelt läbikumav ja üsna õhuke. Kasutada kui soonikut varrukaotstesse, võib õmmelda ka pesu. Riimetexis müügilolev torusoonik on eriti mõnus kaelussalli õmblemiseks.

Zakaarkoelisel kangal on muster sisse kootud, kangas on mõnusalt tihe ja mitte liiga veniv. Tuunikad, kleidid, jakid jne.

Meriinovillane trikotaaž on mõnus pehme ja veniv kangas, mis sobib kõigile!

TÄHELEPANU!

Fototehniliselt ja ekraanide erinevuse tõttu võib kanga värv erineda mõnevõrra tegelikkusest! Samuti võib olla kergeid toonierinevusi erineva partii kangastel. Kui Sul on vähimgi kahtlus, siis telli eelnevalt näidis!