Skip to content
Menu
Menu

Tootekategooriad ->

Menu

> Dressikangas "aasaline" /FT

Mis on French Terry / aasaline dressikangas?

Dressikangas “aasaline” /FT (French Terry) – see on keskmise paksusega, mõnevõrra paksem kui tavaline T-särgi kangas kuid õhem kui kolme niidi- või uhutud dressikangad, millest on tavaliselt õmmeldud poes müüdavad pusad ja dressipüksid. Kootud kahe niidi süsteemiga: pahemal pool on näha aasakesed, mis on kangapinna ligi, paremalt poolt on kangas sile.

Mille järgi tunned ära French Terry?

Kanga pind on pealt sile, taga / pahemal pool madalad “aasakesed”. Kangas on tiheda koega, ei paista läbi.

Mis materjalist tehake French Terryt ja mida sellest õmmelda?

French Terry võib olla erinevatest materjalidest. Algest puuvillast või valdavalt puuvillast kangast kootakse tänapäeval nii 100% puuvillast, puuvilla/elastaani, puuvilla/polüestri segu kui ka teistest materjalidest nagu viskoos (bambusviskoos, Rayon), vill jne. Puuvillane French Terry on mõnevõrra jäigem kui viskoosist – viskoosist French Terry on eriti kenasti langev (drapeeruv) ja sobib soojemateks kleitideks, tuunikateks jne. Puuvillasest French Terryst võb õmmelda samuti kleite, pusasid, pükse, tuunikaid – nii naistele kui meestele, lastele kui suurtele. Materjal on elastne ehk kergelt veniv – mõni rohkem, mõni pisut vähem, sõltuvalt kanga järeltöötlusest.

Dressikangaste puhul soovitatakse kasutada 1X2 või 2×2 soonikut, kuid kuna kangas ei ole harilikult kuigi paks, siis sobib ka 1X1 soonik.

PESU- ja KASUTAMISJUHISED:

Kangast soovitatakse pesta kuni 30*C temperatuuriga vedela pesuvahendiga. Triikida kuni 110*C. Trummelkuivatus ei ole lubatud. Valgendamine ei ole lubatud (välja arvatud lumivalge kanga puhul). Vormida niiskelt. NB! Kõik kangad võivad pesus kaotada pisut värvi – uus kangas ja pestud kangas ei ole kunagi täpselt ühesugused! Kui Sinu jaoks on oluline konkreetne värv ja materjal, siis alati enne õmblemist testi kangast!

  • kui kasutad õmblemisel erinevat tooni kangaid, siis arvesta, et tumedaim-erksaim võib anda teisele kangale värvi – kasuta värvipüüdmislappi ja pese madalal temperatuuril – kindlasti testi enne väikeste kangatükkidega kui hakkad rõivast õmblema!
  • kui õmbled koos ühevärvilist ja mustrilist dressikangast või erinevat tüüpi/erineva paksusega kangaid, siis tee mõlemad materjalid eelnevalt märjaks et vältida materjalide erinevast kokkutõmbuvusest tulenevat toote kiivakiskumist!
  • kanga topiliseks minek sõltub nii kanga kudumisel kasutatava niidi kvaliteedist kui ka hilisemast toote hooldusest – ajapikku iga asi kulub ja ei maksa eeldada, et kangas on peale mitmekordset kandmist-pesemist samasugune nagu poest ostetuna (kuigi hea hoolduse – õige pesu, kuivatamine, triikimine – korral võib see nii olla).
  • kuivatit ei ole üldjuhul lubatud dressikangaste puhul kasutada, kui seda siiski teed, siis arvesta, et kangad tõmbuvad kokku ja võivad ka muid üllatusi valmistada
  • Kui õmbled palju, siis jälgi et tööruum oleks normaalselt ventileeritud, vajadusel kasuta isikukaitsevahendeid kangast eralduva tolmu jm. vastu (kaitseprillid, -mask).

TÄHELEPANU! Fototehniliselt ja ekraanide erinevuse tõttu võib kanga värv erineda mõnevõrra tegelikkusest! Samuti võib olla kergeid toonierinevusi erineva partii kangastel. Kui Sul on vähimgi kahtlus, siis telli eelnevalt näidis!

Delicate wash up to 30*C, please use liquid detergent. Ironing up to 110*C. No tumble try. No bleaching (except for bright white fabrics).

Näitan 1–16 tulemust 35-st