Skip to content

Dressikangas, seest uhutud, ühevärviline (Brushed French Terry and Jogging)

Dressikangas, seest uhutud, ühevärviline – see on pehmem, mõnevõrra paksem “dressikangas”. Uhutud dressikangas võib olla nii üsna õhuke kui ka päris paks. Väga paksud uhutud kangad sisaldavad harilikult ka polüestrit.
Mis on seest uhutud dressikangas ja milleks seda kasutada? Lihtne seletus: pealtpoolt sile nagu tavaline T-särgi trikotaaž, tagant/pahemalt poolt pehme nagu fliis – aga puuvillane. Materjal on elastne ehk kergelt veniv – mõni värv rohkem, mõni pisut vähem, ei teagi millest sõltub, kuna materjali koostis on üldjuhul sama või väga sarnane. Mitmed Euroopa kangapoed nimetavadki seda kangast puuvillaseks fliisiks. Mõnusalt pehme ja soe materjal sportlike pükste, pusade, (dress)kleitide, tuunikate jmt õmblemiseks; miks mitte ka mõnusa teki valmistamiseks, sel juhul soovitaksin voodriks õhukest ühevärvilist või mustrilist trikotaaži ja äärde trikotaažkanti.

Paksemate dressikangaste puhul soovitatakse kasutada 2X2 soonikut, kuid väga palju kasutatakse ka 1X1 soonikut.

PESUJUHISED:

Kangast soovitatakse pesta kuni 30*C temperatuuriga vedela pesuvahendiga. Triikida kuni 110*C. Trummelkuivatus ei ole lubatud. Valgendamine ei ole lubatud (välja arvatud lumivalge kanga puhul). Vormida niiskelt.

TÄHELEPANU! Fototehniliselt ja ekraanide erinevuse tõttu võib kanga värv erineda mõnevõrra tegelikkusest! Samuti võib olla kergeid toonierinevusi erineva partii kangastel. Kui Sul on vähimgi kahtlus, siis telli eelnevalt näidis!

Here You can find softer brushed back fabrics. Some of them are lighter (up to 250g/m2), some are very heavy (over 300g/m2). Heavier brushed back fabrics consist usually some polyester.  All our brushed back fabrics can be used for sewing sweaters, sweatpants, sweat dress and many more garments or -why not for sewing blankets.

Delicate wash up to 30*C, please use liquid detergent. Ironing up to 110*C. No tumble try. No bleaching (except for bright white fabrics).